Budowa linii elektroenergetycznej 400 kV
Czarna – Pasikurowice

 

PSE w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2023

Polskie Sieci Elektroenergetyczne znalazły się na podium XVII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm w kategorii paliwa, energetyka, wydobycie. Zajęły w niej drugie miejsce, w klasyfikacji generalnej znalazły się na ósmej pozycji. Spółka po raz szósty wzięła udział w tym prestiżowym rankingu, organizowanym przez Koźmiński Business Hub.
 

Od lat zrównoważony rozwój jest ważną częścią kultury organizacyjnej i strategii biznesowej spółki. W strategii PSE do 2030 roku neutralność klimatyczną uznano za jedno z wyzwań, wyznaczono także cele i kierunku działań z tym związanych. Wpisuje się w to „Plan rozwoju systemu przesyłowego”, który opisuje inwestycje niezbędne do m.in. przyłączenia nowych odnawialnych źródeł energii.

 

 

- To dla nas ogromny zaszczyt móc znaleźć się w gronie liderów zrównoważonego rozwoju w Polsce. PSE odpowiadają za bezpieczeństwo energetycznie i dbają o dostawy energii do wszystkich regionów naszego kraju. Od wielu lat dostosowujemy system do nowych wyzwań związanych ze wzrastającym udziałem OZE w wytwarzaniu energii elektrycznej. Wymaga to inwestycji w rozwój infrastruktury przesyłowej, dlatego realizujemy największy w historii spółki program inwestycyjny - podkreśliła Ada Konczalska, dyrektor Departamentu Komunikacji PSE.

 

- Jesteśmy dumni, że nasze zaangażowanie i odpowiedzialne działania zostały docenione. To motywuje nas do dalszej pracy na rzecz zrównoważonej przyszłości. Mamy świadomość swojego wpływu na otoczenie i odpowiedzialnie nim zarządzamy. Opisujemy te działania w naszych raportach wpływu, które poddajemy zewnętrznej weryfikacji, również w zakresie wyliczonego śladu węglowego - mówi Małgorzata Jachimowska-Noworyta, Pełnomocnik Zarządu PSE ds. Zrównoważonego Rozwoju.INWESTOR WYKONAWCA - KONSORCJUM FIRM
Polskie Sieci Elektromagnetyczne Spółka Akcyjna Eltel Networks Olsztyn S.A.        Elfeko S.A.